Přeskočit na obsah

PŘEDCHOZÍ ROČNÍKY

EPIZODA TŘETÍ (2021)

Prozatím poslední část šifrovací hry Šifra13 proběhla opět v září 2021. Pečlivě jsme se snažili vyslechnout reakce hráčů z předchozích ročníků a do hry jsme zapracovali několik novinek. Nejzásadnější změna proběhla v časovém rámci hry a týmy otevřeli první obálku s úkolem v 13:00 na tzv. herní centrále nacházející se u bistra Sport ve Valašském Meziříčí. 

​Pro všechny účastníky byla k dispozici teplá polévka, toalety a spousta prostoru pro odpočinek či luštění šifer a úkolů. Mimoto jsme odladili systém nápověd, který zafungoval naprosto přesně dle našich představ. Třetí epizody se účastnilo cca 100 hráčů v přibližně 27 týmech a poprvé dokončily hru o délce 16 km všechny týmy včas v rámci měřeného času max. 13 hodin.

EPIZODA DRUHÁ (2020)

Druhou epizodu hry jsme odstartovali v září 2020 za účasti 146 hráčů. Cesta byla strastiplná a mnohem náročnější než v epizodě první. Hra totiž začínala v 17:00 a nejzazší čas dokončení byl druhý den do 12:00. První tým pokořil téměř dvacetikilometrovou trasu přibližně v 7 hodin ráno a byli to opět Božani!!!, kteří všem ukázali jak důležité je nepodcenit přípravu. 

​Trasa samotná skýtala 5 jednotlivých částí, kdy týmy startovaly rozděleni do 4 skupin a poslední část byla už společná pro všechny. Největším překvapením a zároveň nejnáročnější částí hry pro spoustu hráčů byl půlnoční výšlap na vrchol Helštýn nad Valašsským Meziříčím kde byla připravena noční ohňová show a část příběhové linky hry.

EPIZODA PRVNÍ (2019)

Proběhla v srpnu roku 2019 za účasti 20 týmů. Týmy se poprvé seznámily s podobou hry a zasáhly do příběhu tím, že se infiltrovali v utajení do Bratrstva. První epizoda hry obsahovala celkem 13 stanovišť a délka trasy byla 11 km. Nejrychlejší tým – Božani!!! – dokončil hru v čase 5 hodin a 24 minut.